MKS JarosławMKS JarosławMKS JarosławMKS JarosławMKS JarosławMKS Jarosław
AKTUALNOŚCI

21 lutego 2014 r. - Znamy rywali w 1/4 Mistrzostw Polski juniorek

W dniu wczorajszym poznaliśmy ostateczny skład grupy 1/4 Mistrzostw Polski juniorek. O tym, że nasze dziewczyny będą toczyć boje o awans do najlepszej "16" w kraju w Wieliczce wiedzieliśmy od niedzieli. Jednak dość niespodziewanie, po wycofaniu się z rozgrywek jednego z zespołów z województwa świętokrzyskiego, do naszej grupy "dolosowano" czwartą ekipę z Małopolski, czyli Pogoń Proszowice.

System rozgrywania turnieju ćwierćfinałowego do najprostszych z pewnością do najprostszych nie należy. W każdej grupie znalazło się sześć zespołów, które podzielone zostały na dwie podgrupy. Po dwóch dniach rywalizacji, dwa najlepsze zespoły z każdej z podgrup rozegrają ze sobą trzeciego dnia mecze "na krzyż". Dopiero zwycięzcy tych dwóch spotkań uzyskają bezpośredni awans do jednego z czterech turniejów półfinałowych, bez rozgrywania meczu o pierwsze miejsce, gdyż o składzie grup półfinałowych zadecyduje losowanie.

W podgrupie A, oprócz naszego zespołu znalazły się ekipy:
- MKS MOS Wieliczka (I miejsce w woj. małopolskim)
- Pogoń Proszowice (IV miejsce w woj. małopolskim)
W podgrupie B rywalizować będą:
- Jedynka Ostrowiec Świętokrzyski (I miejsce w woj. świętokrzyskim)
- Szóstka Biłgoraj (II miejsce w woj. lubelskim)
- Legionovia Legionowo (III miejsce w woj. mazowieckim)

Według obserwatorów jest to najbardziej wyrównana grupa w całej stawce. Zdecydowanego faworyta brak, a wręcz przeciwnie na pierwszy rzut oka wygląda na to, że każdy może wygrać z każdym. O sukcesie, bądź niepowodzenia może więc zadecydować dyspozycja dnia lub odrobina szczęścia. Turniej rozpocznie się za równy tydzień, czyli w piątek 28.02, a końcowe rozstrzygnięcia poznamy w niedzielę - 2.03.

skomentuj (0)

17 lutego 2014 r. - Podsumowanie weekendu (14-16.02.14)

Wszystkich tych, którzy obawiali się o nasze zdrowie i życie pragniemy uspokoić - u nas wszystko jest w jak najlepszym porządku Biszkopty mają się dobrze, a my wracamy do Was po dwutygodniowej "przerwie technicznej", podczas której naładowaliśmy akumulatory i dzięki temu uderzymy ze zdwojoną siłą! Na początek tradycyjne podsumowanie minionego weekendu:

II liga:
MKS SAN-Pajda Jarosław - Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:3 (25:20, 19:25, 21:25, 22:25)
Niestety porażka z drużyną zajmującą drugie miejsce w ligowej tabeli oznacza definitywne przekreślenie szans na zajęcie bezpiecznego, szóstego miejsca po rundzie zasadniczej. A jest to równoznaczne z tym, że o utrzymanie się na szczeblu drugoligowym będziemy się bić w play-outach (o dokładnej formule rozgrywek oraz terminach meczów w Jarosławiu napiszemy wkrótce).

Juniorki:
Developres MKS V LO Rzeszów - MKS SAN-Pajda II Jarosław 3:0 (25:14, 25:20, 25:13)
Zwycięstwo w Rzeszowie zapewniłoby naszemu drugiemu zespołowi juniorek awans do 1/4 Finału Mistrzostw Polski. Niestety gospodynie okazały się zbyt mocne, wygrały bez większych problemów. Rozstrzygnięcie takie oznacza, że w rozgrywkach centralnych w kategorii juniorek nasz klub będzie reprezentowany przez jeden zespół.

Kadetki:
MKS SAN-Pajda I Jarosław - Szóstka Mielec 3:0 (25:13, 25:18, 25:19)
Bardzo ważne zwycięstwo odniosły starsze kadetki nad ekipą z Mielca i dzięki temu w pełni zrehabilitowały się za sensacyjną porażkę (jedyną w lidze) w pierwszej rundzie. Mecz bez większej historii, a końcowy rezultat w pełni oddaje przebieg tego, co działo się na parkiecie. Wynik ten bardzo przybliża nasz zespół do zajęcia pierwszego miejsca na Podkarpaciu i uzyskania korzystnego rozstawienia w 1/4 MP.

MKS MOS V LO Rzeszów - MKS SAN-Pajda II Jarosław 2:3 (25:10, 27:29, 23:25, 25:13, 10:15)
Bardzo miłą niespodziankę sprawiły natomiast młodsze kadetki, które dość niespodziewanie, po bardzo dobrym meczu zakończonym tie-breakiem pokonały na wyjeździe rzeszowianki. Zwycięstwo to pozwoliło zachować drużynie trenera Stokłosy matematyczne szanse na awans do rozgrywek centralnych, co byłoby wielkim sukcesem młodszych kadetek.

4 lutego 2014 r. - Podsumowanie weekendu (1-2.02.14)

Niestety nie udało się odnieść zwycięstwa w podkarpackich derbach w II lidze. Po bardzo emocjonującym meczu, w którym oba zespoły zaprezentowały się z bardzo dobrej strony triumfowała ekipa Developresu MKS V LO Rzeszów. Nasze zawodniczki miały szansę na odniesienie zwycięstwa za trzy punkty, jednak przy prowadzeniu 2:1 i 23:20 w czwartym secie nastąpił przestój w grze co skrzętnie wykorzystały rzeszowianki, zdobyły pięć punktów z rzędu i doprowadziły do tie breaka. W ostatnim secie w poczynaniach jarosławianek widać było zmęczenie wynikające z zakończonego dzień wcześniej zimowego obozu.
Ważne zwycięstwo zanotowała pierwsza drużyna juniorek, która pokonała na wyjeździe Szóstkę Mielec. Zwycięstwo to zapewniło awans do turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski juniorek.
Bardzo pewne zwycięstwo odniosły starsze kadetki, które nie pozwoliły ugrać nawet seta koleżankom ze Stalowej Woli.

II liga:

MKS SAN-Pajda Jarosław - Developres MKS V LO Rzeszów 2:3 (25:22, 19:25, 25:21, 23:25, 9:15)

Juniorki:
Szóstka Mielec - MKS SAN-Pajda I Jarosław 2:3 (17:25, 25:20, 25:21, 20:25, 14:16)

Kadetki:
MKS SAN-Pajda I Jarosław - Vega MOSiR Stalowa Wola 3:0 (25:21, 25:17, 25:10)
MKS SAN-Pajda II Jarosław - Szóstka Mielec 2:3 (19:25, 25:23, 21:25, 25:18, 6:15)

30 stycznia 2014 r. - Weekendowy rozkład jazdy

Po tygodniowej przerwie spowodowanej zimowym obozem przygotowawczym wracamy do gry! Wprawdzie ciężka praca w ostatnim tygodniu najlepsze efekty ma przynieść na najważniejsze turnieje rozgrywane na szczeblu centralnym, jednak mimo sporego zmęczenia po obozie dziewczyny na pewno nie odpuszczą żadnego z nadchodzących spotkań. Szczególnie interesująco zapowiada się mecz derbowy w II lidze z drużyną Developresu MKS V LO Rzeszów. Poniżej prezentujemy weekendowy (1-2.02.2014) rozkład jazdy wszystkich naszych zespołów:

II liga:
MKS SAN-Pajda Jarosław - Developres MKS V LO Rzeszów (sobota, godz. 15)

Juniorki:
Szóstka Mielec - MKS SAN-Pajda I Jarosław (niedziela, godz. 10)

Kadetki:
MKS SAN-Pajda I Jarosław - Vega MOSiR Stalowa Wola (niedziela, godz. 14)
MKS SAN-Pajda II Jarosław - Szóstka Mielec (sobota, godz. 10:30)

Wszystkie mecze rozgrywane w Jarosławiu odbędą się na hali MOSiR przy ulicy Sikorskiego 5. Serdecznie zapraszamy!

17 stycznia 2014 r. - Weekendowy rozkład jazdy

Poniżej prezentujemy weekendowy (18-19.01.2014) rozkład jazdy wszystkich naszych zespołów:

II liga:

MKS SAN-Pajda Jarosław - Pogoń Proszowice (sobota, godz. 15)

Juniorki:
MKS SAN-Pajda II Jarosław - Karpaty MOSiR Krosno (niedziela, godz. 11)

Kadetki:
MKS MOS V LO Rzeszów - MKS SAN-Pajda I Jarosław (sobota, godz. 9:30)
MUKS Leżajsk Elektrociepłownia Nowa Sarzyna - MKS SAN-Pajda II Jarosław (sobota, godz. 10)

Wszystkie mecze rozgrywane w Jarosławiu odbędą się wyjątkowo na hali PWSTE przy ulicy Czarnieckiego 16. Serdecznie zapraszamy!

12 stycznia 2014 r. - Podsumowanie weekendu (10-12.01.14)

Podczas drugiego weekendu w tym roku wszystkie nasze zespoły rozegrały swoje spotkania na wszystkich możliwych frontach.
W II lidze odnieśliśmy planowe zwycięstwo, pokonując przedostani w tabeli AZS UEK Kraków 3:1. Z bardzo dobrej strony pokazał się tercet Trojnar-Saj-Chmielarczyk, który zdobył ponad połowę punktów całej drużyny i miał ogromny udział w końcowym sukcesie. Z wyjątkiem przestoju w drugiej połowie trzeciego seta, mecz przebiegał pod nasze dyktando. Dzięki zwycięstwu w Krakowie nasz zespół umocnił się na szóstej pozycji w tabeli.
Swoje sobotnie spotkanie wygrała również ekipa występująca na codzień w III lidze. Mecz z Wisłoką Dębica miał bardzo podobny przebieg do tego w Krakowie, gdzie również chwila słabości przytrafiła się w przegranej trzeciej partii, natomiast pozostałe sety łatwo padły naszym łupem. Zdobyte trzy punkty wystarczyły do awansu na drugie miejsce w tabeli.
Nie zawiódł również pierwszy zespół kadetek, który bezproblemowo rozprawił się z drużyną o najdłuższej nazwie na Podkarpaciu, czyli MUKS Leżajsk Elektrociepłownia Nowa Sarzyna. Kadetki pozwoliły zdobyć swoim przeciwniczkom zaledwie 41 punktów w całym meczu, co jest jednym z najlepszych wyników w tym sezonie.
Niespodziankę in minus sprawiły natomiast juniorki, które uległy na wyjeździe Karpatom Krosno 2:3. W meczu nie zabrakło emocji, jednak w końcowych fragmentach czwartego oraz w piątym secie widać było zmęczenie naszych dziewczyn spowodowane koniecznością rozegrania dzień wcześniej meczu w II lidze i bardzo późnym powrotem z Krakowa.

II liga:

AZS UEK Kraków - MKS SAN-Pajda Jarosław 1:3 (23:25, 18:25, 25:16, 16:25)
SAN-Pajda: Trojnar (19), Saj (16), Chmielarczyk (12), Pisarczyk (5), Kupczak (3), Witowska (1), Pyrć (L) oraz Maternia (9), Brzezińska (1)

III liga:
AZS PWSTE SAN-Pajda Jarosław - Wisłoka Dębica 3:1 (25:22, 25:16, 18:25, 25:15)

Juniorki:
Karpaty MOSiR Krosno - MKS SAN-Pajda I Jarosław 3:2 (15:25, 25:19, 20:25, 25:21, 15:8)
PBS Bank Sanoczanka Sanok - MKS SAN-Pajda II Jarosław 0:3 (20:25, 21:25, 24:26)

Kadetki:
MKS SAN-Pajda I Jarosław - MUKS Leżajsk Elektrociepłownia Nowa Sarzyna 3:0 (25:15, 25:10, 25:16)
Vega MOSiR Stalowa Wola - MKS SAN-Pajda II Jarosław 3:1 (20:25, 25:23, 25:19, 25:19)