Ogólnopolski Turniej Talentów Siatkarskich S.O.S.

W dniach 19-21.06.2013 stolicą siatkarskiej młodzieży uczącej się w S.O.S. była Częstochowa. W przepięknej, nowoczesnej hali "Arena Częstochowa” odbył się I historyczny Turniej Talentów S.O.S., w którym udział wzięli najlepsi zawodnicy i zawodniczki z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych tworzących 4 reprezentacje makroregionalne: Północy, Południa, Wschodu i Zachodu.

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że w reprezentacji Południa wystąpiły zawodniczki naszego klubu: Weronika Mikulska, Magdalena Pajda, Małgorzata Sosnowska, Dominika Witowska, Maja Pelczarska, Paulina Chmielarczyk, Katarzyna Saj, Magdalena Trojnar oraz Jagoda Maternia, które stanowiły o sile zespołu. Reprezentację Południa po wcześniejszych konsultacjach wyłoniono spośród 4 województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i łódzkiego.

W środę, po przyjeździe do Częstochowy, dziewczęta i chłopcy odbyli testy sprawności motorycznej, natomiast czwartek i piątek zarezerwowano na rozgrywki. Reprezentacja każdego makroregionu rozegrała po 3 spotkania. Mecze toczyły się w trzech setach, bez względu na wynik. W turnieju tym nie tyle ważny był wynik spotkań, ile zaprezentowanie swoich umiejętności i promocja młodych talentów, których jak się okazało mamy w Polsce bardzo wiele.

Całość imprezy uświetniło uroczyste rozpoczęcie turnieju, na którym obecny był wiceminister Sportu i Turystyki: Tomasz Półgrabski, poseł na Sejm RP i były reprezentant Polski: Paweł Papke, Sekretarz Generalny PZPS: Andrzej Lemek. Na trybunach zasiedli równie byli i obecni reprezentanci narodowej reprezentacji: Włodzimierz Sadalski, Ryszard Bosek, Stanisław Gościniak, Krzysztof Stelmach, Piotr Gacek oraz poszukujący młodych talentów trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski: Andrzej PećMaciej Zendeł. Uroczystego otwarcia oraz zakończenia turnieju dokonał Szef Projektu S.O.S.: Waldemar Wspaniały. Obserwatorami oraz współorganizatorami turnieju byli także Koordynatorzy regionalni i wojewódzcy programu S.O.S.

Trzydniowe zmagania uwieńczyło uroczyste zakończenie turnieju, na którym wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Podsumowując należy stwierdzić, że była to pod każdym względem bardzo udana impreza sportowa, zamykająca jednocześnie pierwszy rok szkolenia młodzieży w ramach S.O.S. Z racji świetnej organizacji i dużej dawki emocji, z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników.

Ostatnia aktualizacja: Środa, 10 lipca 2013 r., 01:38:00
Imię: Weronika