S.O.S. - informacje ogólne

Siatkarskie Ośrodki Szkolne (S.O.S.)

Elementem składowym programu są Siatkarskie Ośrodki Szkolne. Powołane z inicjatywy PZPS przy współpracy z samorządami terytorialnymi pod koniec sierpnia br., skupiają szerokie grono tych uczniów, którzy w siatkówkę grają na wyższym poziomie i w większości uczęszczają do klas ze specjalistycznym wychowaniem fizycznym. W skład S.O.S. wchodzą trzy klasy ze specjalizacją siatkówki z trzech gimnazjów oraz jedna szkoła z terytorialnie nieodległego liceum, tak by możliwa była współpraca struktur i nauczycieli, a uczniowie po zakończeniu gimnazjów mogli kontynuować edukację siatkarską w liceum bliskim ich miejscu zamieszkania.

Ważna wiedza

Dla udostępnienia aktualnej, nowoczesnej wiedzy na temat nauczania piłki siatkowej zostały przetłumaczone ważne i sprawdzone w praktyce edukacyjnej podręczniki zagraniczne. Między innymi „Minivolley” wraz z wideolekcjami włoskich autorów (C. Pittera, P. Pedata, P. Ligas, P. Pasqualoni) oraz „Coaching Youth Volleyball” - jest to jeden z wielu zasobów szkoleniowych Amerykańskiego Programu Edukacji Sportowej. Przygotowane zostały również zeszyty metodyczno-szkoleniowe dla klas 1-3 oraz 4-6, a także „Program Szkolenia Siatkarza: Młodzik, Kadet, Junior” opracowane przez Akademię Polskiej Siatkówki. Podręczniki te zostaną przekazane 128 szkołom w całej Polsce,a wydanie kolejnych zostało przewidziane na następne lata realizacji programu. Przewidujemy również wsparcie dla działań klubów młodzieżowych i sekcji piłki siatkowej poprzez dofinansowanie wybranych klubów w rozmaitym zakresie: od pozyskania profesjonalnych kadr trenerskich oraz materiałów szkoleniowych przez wyposażenie w profesjonalny, nowoczesny sprzęt treningowy, aż po zatrudnienie profesjonalnego zaplecza medycznego.

Ostatnia aktualizacja: Środa, 10 lipca 2013 r., 01:44:06
Imię: Jagoda