S.O.S. przy gimnazjum nr 4

Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Publicznym Gimnazjum Nr 4 w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu

Publiczne Gimnazjum Nr 4 we współpracy z klubem sportowym MKS SAN-Pajda Jarosław zostało włączone do ogólnopolskiego projektu szkolenia młodzieży uzdolnionej sportowo w piłce siatkowej – Siatkarskich Ośrodków Szkolnych (S.O.S.). Program, który został opracowany przez Polski Związek Piłki Siatkowej, objęty jest patronatem Ministerstwa Sportu oraz samorządów terytorialnych tj. Starostwa Powiatowego w Jarosławiu i Urzędu Miasta Jarosław. Całemu projektowi szefuje Waldemar Wspaniały, były trener reprezentacji Polski mężczyzn. Dzięki zaangażowaniu i przychylności Władz Miasta, Dyrekcji naszej szkoły i Grona Pedagogicznego, nasze dziewczęta mogą łączyć naukę i uprawianie siatkówki na najwyższym poziomie, korzystając z najlepszych krajowych wzorców siatkarskich. Nasze siatkarki, reprezentują zarówno nasze gimnazjum w rozgrywkach międzyszkolnych, jak i barwy klubu MKS SAN-Pajda Jarosław w kategorii wiekowej juniorek oraz kadetek. Program S.O.S. jest to pionierski projekt w Europie, docelowo objętych działaniami w ramach programu ma zostać pięć tysięcy młodych siatkarek i siatkarzy w całej Polsce. Program ma promować siatkówkę wśród młodzieży oraz szkolić przyszłych reprezentantów Polski. Cieszymy się, że w gronie tych placówek znalazło się nasze gimnazjum.

Trenerami i opiekunami w naszym S.O.S. są:
Marzena Łąka, Szczepan Łąka oraz Piotr Pajda – wojewódzki koordynator programu.

Ostatnia aktualizacja: Wtorek, 23 lipca 2013 r., 00:05:52
Imię: Magdalena