S.O.S. przy ZSSCHiO w Jarosławiu

Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Zespole Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu

Od 1 września 2012 w naszej Szkole rozpoczął działalność Siatkarski Ośrodek Szkolny (S.O.S.). Należy on do elitarnego grona 16 ośrodków w Polsce, w których realizowany będzie proces szkolenia utalentowanych siatkarek, koordynowany przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Dzięki przychylności Władz Powiatu oraz Miasta Jarosławia a przede wszystkim dzięki przychylności Pana Dyrektora Władysława Płoszaja oraz Grona Pedagogicznego – młode siatkarki z naszego regionu będą mogły efektywnie łączyć edukację szkolną z treningiem sportowym.

Dziewczęta – uczennice klasy I LB oraz II LS – podczas codziennych zajęć realizują program szkolenia PZPS, natomiast w weekendy rywalizować będą w rozgrywkach ligi kadetek i juniorek o Mistrzostwo Polski zarówno w kategorii szkół (licealiada), S.O.S. jak również w kategorii klubów sportowych.

Podczas rozmowy z panem Dyrektorem – skądinąd pasjonatem i promotorem piłki siatkowej – usłyszeliśmy, iż Szkoła wspierać będzie pasje zawodnicze swoich uczennic ale przede wszystkim umożliwi zdobywanie wiedzy i rozwój intelektualny zgodny z Ich zainteresowaniami. Na uwagę zasługuje fakt, iż nasza Szkoła jako jedyna szkoła średnia na Podkarpaciu otrzymała w zarządzanie siatkarski ośrodek PZPS. Stało się to w drodze konkursu, który odbył się na przełomie czerwca i lipca 2012 oraz dzięki zaangażowaniu Władz Miasta i Powiatu

Trenerzy: Monika Cholewa, Jolanta Pajda oraz Piotr Pajda - koordynator S.O.S., liczą na optymalizację procesu umożliwiającego łączenie obowiązków szkolnych i zawodniczych. Wierzą też, że intensyfikacja programu treningowego przyniesie zauważalne efekty tj. sukcesy sportowe w tej niezwykle konkurencyjnej i popularnej dyscyplinie sportu. O wszystkim będziemy informować na bieżąco.

Ostatnia aktualizacja: Wtorek, 23 lipca 2013 r., 00:10:13
Imię: Dżesika